Станимир Беломъжев печели старт за Световната купа по ски-ориентиране в Швеция

Втори на секунда остана Андрей Ламов (Рус), трети на две секунди от Станимир е Андерс Холберг (Шве), четвърти на шест секунди е Ханс Йорген Квале (Нор), Пети на 9 секунди е Петер Арнесон (Шве) и шести на 12 секунди след победителя е Улрих Нордберг (Шве).
37 мъже стартираха в преследването днес.
Преди този старт Станимир бе на четвърто място в световната ранглиста и 11-и за Световната купа, но с днешната победа ще се придвижи чувствително напред.
Този кръг от Световната купа ще завърши в неделя, когато ще се състои дългата дистанция.

Публикувано в ЛИЧНОСТИ, СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , , . Постоянна връзка.

One Response to Станимир Беломъжев печели старт за Световната купа по ски-ориентиране в Швеция

1. Pingback: Ловеч Днес.com | Станимир Беломъжев печели старт за Световната купа по ски-ориентиране в Швеция