Майкъл с победа и в Кишинев

Троянската спортна звезда Майкъл Гриша Иванов този уикенд победи в молдовската столица Кишинев, където се проведе третият кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос. Младата гордост на Троян спечели и двата манша със смазващата преднина от 44 секунди в първия и 26 секунди във втория манш. С победите той затвърди челната си позиция в генералното класиране до момента, като увеличи преднината си на 20 точки пред основния си конкурент за титлата тази година – гръцкия състезател Араванилис. Трети остана също представител на южната ни съседка – Критикус.
Друг състезател от троянския клуб по мотокрос – Валентин Матеев, също се представи на ниво.Той си тръгна доволен от Молдова, като се пребори за двете трети места в двата манша при 65-кубиковите машини. Така той заема престижното второ място в класирането, само на 7 точки зад водача Робърт Томпа (Румъния).
Следващият кръг от шампионата е в Чеопене, Румъния. Стискаме палци на нашите състезатели за нови успехи.
Публикувано в СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , , , , , , , . Постоянна връзка.