Майкъл Иванов с триумф в Троян

Майкъл Иванов с триумф в ТроянПрез последните два дни град Троян беше домакин на 2-ия кръг на Европейския шампионат по мотокрос  в МХ 65 и МХ 85, както и в 3-ия на Републиканския в класовете МХ 2, МХ1 и МХ.

На отличното трасе 122 пилоти от 8 държави (Унгария, Молдова, Румъния, Турция, Хърватия, Гърция, Сърбия и България) взеха участие в състезанията.

Мариус Поповици ( Румъния, КТМ) спечели двата манша на Европейското първенство при МХ65сс. Той кара много силно през днешния ден и заслужено стигна до първото място на подиума. Втори  се класира Ласло Текси ( Унгария, 1 манш-2 място, 2 манш – 2 място, 44 точки, , КТМ), трети Матия Степин (Хърватия, 1 -4, 2 – 3, 38 точки,  КТМ). С най-предно класиране от родните пилоти в МХ 65 се нареди  Виктор Бориславов – четвърти (1 -3, 2 – 4, 38 точки,  КТМ).

При МХ 85сс Никола Хранич (Хърватия, Хускварна) също беше безапелационен и в двата манша, като ги спечели убедително. След него в подреждането за кръга останаха  Антонис Сагмалис (1-2,2-2,44 точки,  Гърция, КТМ) и Кристиян Иванов (България, 1-4, 2-3, 38 точки, КТМ).

За Републиканския шампионат в МХ лидерът в класирането след първите два кръга Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, Ямаха) показа майсторство и класа в двата манша на трасето в Троян и добави нови 50 точки към актива си генералното подреждане.

Юлиян Райчев (1-3,2-2, 42 точки, МСК Панчо рейсинг тийм, Кавазаки) се качи на второто място на подиума, а трети Веселин Малинов (1-2,2-3, 42 точки, МСК Севлиево, Кавазаки).

Местният любимец Майкъл Иванов (Троян моторспорт 01) беше над всички в МХ2. Иванов, който участва и в Световния шампионат, но заради паузата от една седмица, реши да кара на родна земя. Бурно аплодиран от десетките зрители Майкъл даде всичко от себе си, за да ги зарадва и го направи по изключителен начин.

В първия манш Иванов финишира на 1.32 минути пред втория Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) и затвори с една обиколка всички останали , а във втория манш намали темпото, но пак беше с 52 секунди пред Халми. Майкъл Иванов спечели плакета на „Спорт тото” за най-бърза обиколка в квалификацията – 1.35.3 минути. Хакан остана втори и в двата манша, а трети Тони Цветков (МСК Панчо рейсинг тийм, Ямаха).

Адриян Радуца (Румъния, Ямаха) спечели двата манша в МХ1, като от старта до финала водеше колоната. Радуца кара и в предишните два кръга на Републиканския ни шампионат и според специалистите е големия фаворит за титлата в края на сезона на МХ1. Втори и трети в маншовете финишираха Васил Георгиев (МСК Панчо рейсинг тийм, Сузуки) и Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ).

Следващият 4-и кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос ще бъде на 4 и 5 юни на мотополигон „Горна Росица”, Севлиево.

Източник: ГОНГ.БГ

Публикувано в СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , , . Постоянна връзка.