Страхотен Владо Илиев с бронзов медал от Европейското първенство в Отепя

Страхотен Владо Илиев с бронзов медал от Европейското първенство в ОтепяВторият състезателен ден от тазгодишното Европейско първенство се оказа много успешен за българските момчета. По-рано през деня, дамите определиха медалистките в индивидуалното на 15км., а преди броени минути приключи и надпреварата при мъжете в Отепя (Естония).

Надпревара, която се оказа много успешна за българските момчета. Владимир Илиев направи горди всички български фенове с днешното си представяне. Биатлонистът от Троян започна състезанието по изключителен начин, като записа две чисти стрелби. Ски бягането на Владо беше повече от перфектно и той се движеше на първа позиция преди третата стрелба.

Там българинът добави две наказателни минути към своето време и излезе на трета позиция. Владо повтори същия брой грешки и при последното си посещение на стрелбището, което беше повече от достатъчно да донесе бронзов медал на България.

Красимир Анев също направи невероятно състезание и остана на крачка от отличията. Най-добрият биатлонист през последните години започна с две наказателни минути при първата си стрелба и добави по още една при второто и четвъртото си посещение на стадиона за стрелба. Краси записа общо 4 грешки в надпреварата, но беше малко по-бавен от Владо Илиев и завърши на престижната четвърта позиция.

Резонно се представиха и по-младите ни биатлонисти. Димитър Герджиков повали 13 от 20-те мишени и зае 48-мо място, а Димитър Парталов сбърка 4 патрона и завърши на 62-ра позиция.

Алвксей Волков за пореден пък доказа, че е отличен стрелец и допусна минимален брой грешки в индивидуалното на 20км. Руснакът сбърка само два пъти на последната стрелба и заслужено спечели златното отличие. Среброто отиде при Сергей Семьонов от Украйна, който добави 4 наказателни минути към своето време.

Публикувано в СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , , . Постоянна връзка.

One Response to Страхотен Владо Илиев с бронзов медал от Европейското първенство в Отепя

1. Pingback: Ловеч Днес.com | Страхотен Владо Илиев с бронзов медал от Европейското първенство в Отепя