Световна титла за Станимир Беломъжев в ски ориентирането

Звездата ни в ски ориентирането Станимир Беломъжев спечели исторически златен медал за България!

Тачо, както е известен Беломъжев, стана световен шампион в средната дистанция на първенството в Красноярск (Русия). Това бе единственото отличие, което липсваше в бляскавата кариера на българина.

Беломъжев бе най-бърз по трасето и изпревари с 15 сек. шведа Ерик Рост. Бронзовото отличие взе Ларс Мохолд от Норвегия. Другият ни представител Мартин Пенчев се класира на 27-о място.

На световното първенство през 2015 г. Тачо спечели два сребърни медала в спринта и на средна дистанция. Беломъжев има и бронз в смесената щафета от най-големия форум в ски ориентирането.

29-годишният българин има още множество отличия от европейски първенства, световни военни игри и универсиади. Тачо в състезател на „Ски клуб Хемус” (Троян), а негов треньор е баща му Иван Беломъжев.

Автор: INSPORT.BG

Публикувано в СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , . Постоянна връзка.