„Шумен” изтърва победата срещу „Чавдар” Троян

шумен - чавдар„Чавдар” Троян успя да обърне тима на „Шумен” при гостуването си в зала „Младост”. Троянци спечелиха с 82:79 в много напрегнат мач, като успяха да стигнат до победата в края на срещата. Шуменци бяха на път да запишат първата си победа в първенството, но отново малко не им достигна.

В началото на мача домакините от Шумен започнаха много силно, с точна стрелба и след 10 минути игра водеха с 6 точки. Баскетболистите на „Чавдар” Троян започнаха доста по-убедително втората част със силна серия от 11-0 и успяха обърнат в резултата и да излязат с 5 точки напред при 27:22. До края на първото полувреме те поддържаха аванса си, но в края на втората третина домакините стопиха разликата на 2 точки и на полувремето гостите от Троян водеха с 37:35.

Шуменци изиграха силна трета част и обърнаха резултата, като успяха да поведат – 61:56. В началото на последната част дшуменци увеличиха аванса си на 10 точки. След това обаче точната стрелба стана най-слабия компонент от играта на домакините. 2 минути и половина преди края на мача те не успяха да отбележат нито един кош, а троянци се възползваха и направиха серия от 7-0, за да обърнат в резултата. След това и двата отбора си размениха по няколко коша, като гостите имаха само точка аванс след като по два точни фаула изпълниха Денчев и Янков – 79:80. В последните 11 секунди състезателите на „Чавдар” съумяха да отбележат кош и да завършат победно мача – 82:79.

Янко Янков за „”Шумен” направи дабъл-дабъл след като записа 26 точи и 11 борби. 17 точки отбеляза Георги Денчев, а 13 добави Калоян Георгиев.

Ценко Наков беше най-резултатен за победата на „Чавдар” като завърши с 20 точки. Двама играчи на гостите направиха дабъл-дабъл –  Радослав Кочев с 16 точки и 11 борби и Христо Господинов с 13 точки и също 11 борби, 11 точки и 5 асистенции записа Петър Христов.

Публикувано в СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , , . Постоянна връзка.