Награда за най-неудачно участие на „Балканче крос“

"Балканче крос"14 участници, сред които и две представителки на нежния пол, се включиха в тазгодишното състезание „Балканче крос“. То се състоя за 12-и път край Голяма Желязна през уикенда, а организатор бе Тотю Христов. Стартът на единственото по рода си у нас и в чужбина състезание с 40-годишни машини бе даден от троянския кмет Минко Акимов. Протече в три кръга – два майсторски, за преодоляване на препятствия, и един кросов. На първо място излезе Любомир Петков, втори стана Красимир Мирчев, трети – Пламен Попов. Най-възрастният участник – 57-годишният Николчо Мирчев  от Голяма Желязна, получи приз и за най-неудачно участие. Проблем с веригата му попречи да финишира другояче, освен като избута балканчето си до финала. Най-младият участник пък е роден далеч, след като са спрели производството на популярното в миналото возило – това е Христо Христов от Тетевен, на 13 години. Отличие за най-атрактивен участник получи Пламен Попов от Троян, за най-красив мотопед – Георги Генов от Ловеч. Всички състезатели  получиха награди,  грамоти и подарък – безплатен бензин. Спомоществувател на проявата бе „Миховски Бош Автосервиз“. Зрителите станаха свидетели и на извънсценарийна атракция – закъснял състезател от Ловеч, пропуснал срока за записване и  съответно недопуснат до старта, от гняв натроши състезателната си машина пред смаяните погледи на околните.

Публикувано в ОБЩЕСТВО, СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , . Постоянна връзка.