Три победи от три старта за Станимир Беломъжев

Станимир Беломъжев спечели първите три старта от Ски-О Тур – традиционно силен международен турнир по ски ориентиране, който се провежда в Швейцария и Австрия. На 8 януари Станимир написа в профила си във Фейсбук:

„Страхотно начало на Ski O Tour 2017 за мен. Две победи от първите два старта в Davos, Швейцария – дълга дистанция масов старт вчера и средна дистанция днес. Утре е почивен ден, а програмата продължава със спринт и преследване в Fideriser Heuberge, Швейцария.”

Спринтът днес бе спечелен с време 18:55 на 24 секунди пред легендарния Едуард Хренников (Русия) и минута и 22 секунди пред Андрей Ламов (Русия). В този старт временния водач в световната ранглиста Ерик Рост (Швеция) остана на шеста позиция с изоставане от 1:55 мин. от Станимир.

Утре е преследването на база резултатите от днешния спринт. Следва почивен ден, който състезателите ще използват за преместване в Австрия в района на Зулцберг, където на 13 и 14 януари ще се проведат последните два старта от тура: индивидуален старт и преследване на база резултатите от първите пет старта.

Източник: sportal.bg

Публикувано в ЛИЧНОСТИ, СПОРТ И ТУРИЗЪМ с етикети , . Постоянна връзка.